Nastolatek próbował zamordować ojca nożem! Co go napadło?!

fot. Małopolska Policja

Zadawał ciosy nożem, gryzł i bił rękojeścią! 18-latek podczas awantury z ojcem, wpadł szał i wielokrotnie oddał ciosy nożem w okolice głowy i szyi. Gdy został obezwładniony, to kierował karalne groźby. Policja zatrzymała nerwowego nastolatka, który został doprowadzony do prokuratury. Grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W poniedziałek w godzinach wieczornych policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w powiecie krakowskim, gdzie doszło do awantury pomiędzy ojcem a synem.18-latek zaatakował ojca, zadając mu wielokrotnie ciosy nożem w okolice głowy i szyi. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, podczas której syn miał zadawać ciosy rękojeścią i kilkukrotnie ugryzł ojca.

Kiedy 47-latek obezwładnił syna, wówczas ten zagroził mu, że go zabije. Przybyli na miejsce policjanci przejęli agresora i przewieźli go do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W rzeczach chłopaka ujawnili także inne niebezpieczne przedmioty, które mogły mu posłużyć do popełnienia tego przestępstwa.

Rany, jakie doznał pokrzywdzony, na szczęście nie okazały się na tyle poważne, aby zagrażały jego życiu. Mężczyzna został opatrzony na miejscu przez załogę pogotowia.

Kolejnego dnia 18-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty: usiłowania zabójstwa i kierowania gróźb karalnych. Wczoraj, zgodnie z decyzją prokuratury i sądu trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Zobacz także