„Nasz” człowiek zastąpi odwołanego prezesa Jacka Kurskiego w TVP

Musisz przeczytać

Ta informacja zaskoczyła wszystkich. Prezes Telewizji Publicznej Jacek Kurski odwołany. Uwielbiany przez miliony Polaków za rzetelność i promocję wysokiej kultury (jak twierdzą jego zwolennicy), były już prezes ma nieoficjalnie wejść do rządu Mateusza Morawieckiego.  W TVP zastąpi go Mateusz Matyszkowicz, który jak się okazuje ma spore związki z Krakowem. 

Mateusz Matyszkowicz z telewizją publiczną związany jest od kilku lat. Przed mianowaniem na stanowisko prezesa TVP, szefował TVP Kultura. Wcześniej  był m.in. redaktorem „Teologii Politycznej” i redaktorem naczelnym kwartalnika „Fronda Lux”, w latach 2016-2017 był dyrektorem TVP Kultura, a następnie dyrektorem TVP1. Na początku lutego 2018 r. Matyszkowicz został dyrektorem zespołu w TVP, który ma kształtować pozytywny wizerunek Polski i promować historię Polski w kraju i na świecie. W kwietniu 2018 r. objął stanowisko wiceszefa biura programowego TVP.

A jakie związki z Krakowem ma nowy prezes? Mateusz  Matyszkowicz jest z wykształcenia filozofem po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2005-2007 był współpracownikiem europosła z Krakowa, prof. Ryszarda Legutki (PiS) 

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca