Nauczyciel Roku 2021 rzuca szkołę prowadzoną przez małopolskiego marszałka. Nie on jeden

Dariusz Martynowicz, Nauczyciel Roku 2021, nie będzie już uczył w Małopolskiej Szkole Gościnności. „Idę do przestrzeni, w której będę mógł z pasją, ale przede wszystkim ze spokojem i wsparciem, działać dalej i robić coś małego, ale jednak ważnego dla świata” – napisał Dariusz Martynowicz w pożegnalnym poście.

„Dzisiaj pożegnałem się z rodzicami, a przede mną ostatnie dni pracy w Zespole Szkół – Małopolska Szkoła Gościnności – szkole prowadzonej przez Witolda Kozłowskiego – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego” – czytamy na Faceboku Dariusza Martynowicza. Jest tak także informacja, że z tej szkoły wraz z nim odchodzi kilku naprawdę sensownych i świetnych nauczycieli, a kolejnych kilku wybiera się na urlopy dla poratowania zdrowia i urlopy bezpłatne. „Nie wszyscy wrócą” – twierdzi Nauczyciel Roku 2021.

Oto fragment pożegnalnego posta Nauczyciela Roku 2021:
„Spotkało mnie w tej szkole wiele dobra ze strony uczniów, uczennic i rodziców – jesteście wspaniali – i to im chciałbym przede wszystkim serdecznie podziękować.
Dziękuję za wsparcie wielu koleżankom i kolegom z pracy – z niektórymi połączyła mnie przyjaźń – będę tęsknić.
Odchodzę ze szkoły publicznej po 15 latach pracy.
Nie odchodzę z nauczycielstwa, ponieważ to moja pasja i nie potrafię zostawić zawodu, który kocham.
Idę jednak do przestrzeni, w której będę mógł z pasją, ale przede wszystkim ze spokojem i wsparciem, działać dalej i robić coś małego, ale jednak ważnego dla świata. Bo zawód nauczyciela taki jest – mimo różnych trudności, to naprawdę piękny zawód.
Nie mam wątpliwości. Jeśli obecne trendy się utrzymają, nie będzie realnego dialogu z nauczycielami, jeśli uczący będą dostawać… 4-procentowe podwyżki, a w szkołach zamiast kultury współpracy, dialogu i wsparcia, nasilać się będzie kultura kontroli, strachu i zarządzania, nauczycieli (nie mówię nawet o tych dobrych) … po prostu niedługo już nie będzie”.

Dariusz Martynowicz uczący języka polskiego w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach otrzymał tytuł Nauczyciela Roku 2021 jesienią ubiegłego roku. Portal edukacyjny Miasto Pociech tekst na ten temat zatytułował „Dariusz Martynowicz został Nauczycielem Roku 2021. Wkrótce może stracić pracę”. Podobny tytuł – „Nauczyciel Roku 2021 będzie pierwszym zwolnionym z pracy?” – dała później „Polityka”.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie