„Naukowiec przyszłości” pracuje na Uniwersytecie Rolniczym

Musisz przeczytać

Dr inż. Edyta Bauer została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii „Naukowiec Przyszłości”.

Bauer jest absolwentką Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Obecnie jest pracownikiem Katedry Rozrodu, Anatomii i Genomiki Zwierząt na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UR.

Została nagrodzona za realizację nowatorskich projektów pt.: „Zastosowanie sztucznych sieci neuronowych do wczesnego diagnozowania krów i obór zagrożonych ketozą” oraz „PocketLab – Innowacyjna metoda do wykrywania subklinicznych stanów chorobowych u bydła mlecznego”. W przypadku drugiego projektu opracowany algorytm będzie można zaimplementować w programach komputerowych, co umożliwi wykrycie zagrożenia chorobowego u zwierząt w czasie rzeczywistym.

Prestiżowa Polska Nagroda Inteligentnego przyznawana jest przez Centrum Inteligentnego Rozwoju innowatorom i inwestorom, jednostkom i organizacjom, których sposób działania i myślenia już teraz lub w przyszłości wpływa na inteligentny i zrównoważony rozwój życia społeczeństwa i gospodarki. Jej celem jest popularyzacja autorów innowacji technologicznych i społecznych.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca