Nawet mucha mu nie przeszkodziła! Kim jest nowy kandydat na prezydenta?

Musisz przeczytać

Jedenasty kandydat zarejestrował się dopiero w czerwcu i był nieznany wyborcom… do czasu, kiedy nie pojawił się debacie prezydenckiej w TVP. Sympatyczny polityk nie bał się trudnych pytań, nie odbiegał od tematu i cały czas się uśmiechał. Nawet mucha – która wplątała mu się we włosy w czasie przemówienia – nie przeszkodziła! Kim jest Waldemar Witkowski?

Pochodzi z Poznania i od lat jest prezesem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej im. Hipolita Cegielskiego. Przynależy do Unii Pracy. Kilkukrotnie bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski. Do 2005 r. pełnił funkcję wicewojewody wielkopolskiego, a w 2006 r. uzyskał mandat radnego sejmiku wojewódzkiego. Kilkanaście lat temu był… najbogatszym urzędnikiem w Polsce. Wciąż jest milionerem, jednak twierdzi, że żyje bardzo skromnie.

Jaki ma program? 

„Człowiek ważniejszy od kapitału, środowisko ważniejsze od biznesu, Unia Europejska ważniejsza dla Polski od USA” – to hasło Witkowskiego. Polityk chce obniżyć podatek dochodowy PIT o 50 proc. zwolnić obywateli od płacenia podatku od nieruchomości i umożliwić dobrowolne opłacanie ZUS-u. Mimo, że posiada duży majątek to chce, by bogaci nadal płacili podatki. 

Witkowski postuluje, by każdy mógł przejść na emeryturę, kiedy chce. Według kandydata emerytura to nasze prawo, a nie przymus. Jednak politykowi nie podoba się wypłacanie 13. emerytur, bo woli zlikwidować od niej podatek. Witkowski popiera także program 500+.

Ponadto proponuje, by samorządy i państwo za darmo oddawały ziemię pod mieszkania. Chce odejść od węgla i przejść na gaz z polskich kopalni. Kandydat postuluje o skrócenie czasu pracy do 7 godzin, ale wypłacania tej samej pensji. Dodatkowo nie chce podnosić składek zdrowotnych. 

Nawet mucha mu nie przeszkodziła! 

Według niektórych Waldemar Witkowski wygrał debatę prezydencką. Kandydat spokojnym tonem odpowiadał na pytania i cały czas wypowiadał się na temat. Niektórzy byli naprawdę w szoku, że nieznany polityk okazał się czarnym koniem debaty!

https://twitter.com/WitoldGlowacki/status/1273344112213864449

Witkowskiemu nawet nie przeszkodziła natrętna mucha, która przeszkadzała kandydatowi w czasie wypowiedzi.

Dziękujemy za udział, można się rozejść! #debata

Posted by Vogule Poland on Wednesday, June 17, 2020

js

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca