Nie będzie bonu turystycznego?! ” Rząd rozważa inne formy wsparcia dla branży”

Według Piotra Mullera – rzecznika rządu, Prawo i Sprawiedliwość chce się wycofać z pomysłu bonu turystycznego o wartości 1000 złotych. Partia rządząca ma rozważać inne formy wsparcia branży turystycznej. Ponadto według rzecznika pomysł został skrytykowany. 1000+ na wakacje stoi więc pod znakiem zapytania. 

– Przede wszystkim, branża turystyczna przedstawia różne warianty, jeśli chodzi o pomoc finansową. Z pewnością jakąś formę pomocy do branży skierujemy. Jednak w środowisku związanym z turystyką spotkaliśmy się z krytycznymi głosami na temat bonów turystycznych. Ta pomoc mogłaby trafiać do podmiotów, które potrzebują jej mniej lub bardziej. Na naszym biurku są teraz propozycje, które miałyby być celową pomocą dla tych segmentów branży, które ucierpiały najbardziej – informował na antenie Radia Plus Piotr Muller. 

Muller twierdzi, że nie chce przesądzać losu bonu turystycznego. Jednak rzecznik dodaje, że „rząd rozważa inne formy wsparcia branży turystycznej”. 

– Pojawiają się koncepcje, że pomoc kierowana do tych segmentów gospodarki turystycznej, które ucierpiały najbardziej, mogłaby być bardziej efektywna. Chodzi o to, żeby pieniądze trafiły do tych przedsiębiorców, którzy tego najbardziej potrzebują – komentował rzecznik rządu. 

Więcej przeczytacie na portalu Wasza Turystyka

Wasza Turystyka/js

Najnowsze

Co w Krakowie