Nie będzie nowego węzła na obwodnicy Krakowa!

fot. Pixabay

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zgadza się na budowę nowego węzła na autostradowej obwodnicy Krakowa – donosi Radio Kraków. To odpowiedź krakowskiej Dyrekcji na propozycję spółki BGK Nieruchomości. Spółka chce wybudować ponad 30-tysięczne osiedle na Klinach w ramach programu Mieszkanie Plus. Nowy węzeł miał być jednym ze sposobów na rozwiązanie problemów ze skomunikowaniem nowego osiedla z miastem.

Jak donoszą dziennikarze krakowskiej rozgłośni, węzła nie będzie, ale teoretycznie jest jeszcze jedna możliwość, którą proponuje inwestor osiedla. Chodzi o dobudowanie dwóch dróg wzdłuż autostrady, które włączone zostaną w węzeł Skawina. Tej propozycji krakowska Dyrekcja jeszcze nie skreśla, ale stawia warunki.

BGK Nieruchomości mają przeprowadzić dokładną analizę, głównie pod kątem przyszłego obciążenia ruchem. Jak wiadomo A4 wokół Krakowa już dusi się od nadmiaru samochodów. Nowy układ wprowadziłby na obwodnicę kolejne setki, jeśli nie tysiące aut. Krakowska GDDKiA nie wyklucza więc takiego rozwiązania, ale pod warunkiem wybudowania kolejnego, trzeciego pasa dla każdej jezdni autostrady.

Osiedle na Klinach ma powstać do 2025 roku. Będzie to około 1200 mieszkań dla kilku tysięcy osób.

Zobacz także