Nie będzie postępowania w/s karykatury Dudy, która została ″aresztowana″

Krakowska prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa publicznego znieważenia prezydenta RP Andrzeja Dudy w trakcie wyborczego spotkania. Kukła została wcześniej ″aresztowana″ przez policję.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, podczas wiecu wyborczego Andrzeja Dudy. Policjanci zobaczyli mężczyznę, który ciągnął za sobą platformę, a na niej znajdowała się karykatura prezydenta. Pod sylwetką widniał podpis ″Ma władza pełną misę, ja służę jej podpisem″.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wraz z udawanym Dudą wylądował w komisariacie mieszczącym się na Rynku Głównym. Mężczyzna twierdził, że karykatura nie jest jego własnością.

Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej Kraków-Śródmieście Zachód, która jednak umorzyła śledztwo.

– Niewątpliwie figura mająca obrazować postać Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jak i treść umieszczonego napisu, osadzone są w konwencji politycznej karykatury. W przedmiotowym przypadku nie sposób jednak przyjąć, iż przedstawienie urzędującego Prezydenta RP za pomocą figury jak i treść napisu miały obelżywy i obraźliwy charakter. Uznać należy, iż były prześmiewczą formą wyrażenia poglądów przez jej twórcę i uczestników wiecu – zaznaczył rzecznik krakowskiej prokuratury w środowym komunikacie.

ml

Rolety na okna dachowe – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie