Nie będzie w tym roku remontu kładki Bernatka

Nie uda się przeprowadzić zapowiadanego w tym roku remontu kładki Bernartka. Do połowy grudnia wydłużono czas na przygotowanie dokumentacji projektowej remontu. Wszystko w związku z oczekiwaniem na uzyskanie pozwolenia konserwatorskiego na zakres planowanych prac. Zaplanowanego na jesień remontu kładki wiec nie będzie. 

 – Pierwsze prace remontowe na kładce rozpoczną się po wakacjach. We wrześniu rozpoczniemy prace nad nowymi wygrodzeniami, wtedy też zdecydujemy, co zrobić z kłódkami – mówił Jacek Majchrowski w wakacje. Niestety, ta wypowiedz jest już nieaktualna. Wszystko w związku z oczekiwaniem na uzyskanie pozwolenia konserwatorskiego na zakres planowanych prac.

Magistrat planował wymianę balustrad na kładce, na której krakowianie i turyści od lat wieszają kłódki. Remont kładki jest konieczny, ponieważ siatka, która ma zabezpieczać przechodniów, jest poważnie uszkodzona. Najwyraźniej jednak nie każda miłość przetrwała próbę czasu, bo część kłódek została wyrwana, a pozostała po nich uszkodzona siatka.

W ramach prac planowano usunąć zniszczoną siatka  i zastąpić ja nowymi poręczami. Wieszanie kłódek nadal będzie możliwe, ale ich ewentualne wyrwanie nie stworzy zagrożenia dla korzystających z kładki.  W przyszłym roku podjęta zostanie decyzja, co stanie się z kłódkami zamontowanymi na kładce przez mieszkańców.

Kłódki z kładki o. Bernatka zostaną przetopione? Znamy pomysły krakowian

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie