Nie hejnał, ale hymn państwowy. Zmiana na wieży kościoła Mariackiego

Dochodzi do tego rzadko, ale okoliczności są szczególne – w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, z Wieży Mariackiej usłyszmy najpierw Mazurka Dąbrowskiego, a dopiero później tradycyjny hejnał.

To kolejna odsłona akcji „Niepodległa do hymnu”, organizowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. – W samo południe z wieży kościoła Mariackiego zostanie odegrany hymn państwowy, a tuż po nim zabrzmi hejnał – informują organizatorzy.

11 listopada Kraków zostanie również udekorowany flagami państwowymi. Pojawią się na budynkach urzędu miasta oraz miejskich jednostek organizacyjnych, a także na masztach przed magistratem na placu Wszystkich Świętych. Udekorowane biało-czerwonymi flagami zostaną także maszty od strony bazyliki Mariackiej i maszty za pomnikiem Grunwaldzkim na placu Matejki. Dodatkowo przy bazylice będzie stojak z flagami.

Na ulice Krakowa wyjedzie tabor komunikacji zbiorowej udekorowany biało-czerwonymi flagami.

– W Święto Niepodległości kładka o. Bernatka, Centrum Kongresowe ICE Kraków oraz TAURON Arena Kraków zaświecą się na biało-czerwono. Patriotyczna iluminacja pojawi się również na wieży telewizyjnej firmy Emitel na Krzemionkach – informuje magistrat.

 

Najnowsze

Co w Krakowie