„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

„Nie ma świętych krów”! Jest wniosek do prokuratury w sprawie kardynała Stanisława Dziwisza

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Europoseł Lewicy Łukasz Kohut złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa poplecznictwa przez kardynała Stanisława Dziwisza.

„W tej sprawie milczeć nie zamierzam. Nie ma świętych krów! Składam doniesienie do prokuratury na kardynała Dziwisza o możliwości popełnienia przestępstwa poplecznictwa art. 239 KK oraz niezawiadomienie organów ściągania o popełnieniu przestępstw wykorzystania seksualnego dzieci art. 240 KK” – napisał Kohut na Facebooku.

Europoseł powołuje się na reportaż wyemitowany w poniedziałek przez TVN24. Przedstawiono w nim dokumenty, z których wynika, że kardynał Stanisław Dziwisz miał uczestniczyć w tuszowaniu pedofilii.

W tej sprawie milczeć nie zamierzam.Nie ma świętych krów❗Składam doniesienie do prokuratury na kardynała Dziwisza o…

Posted by Łukasz Kohut on Monday, November 9, 2020

„Przedstawione w reportażu okoliczności wskazują, że pomimo uzasadnionego podejrzenia popełnienia przez księży przestępstw na szkodę małoletnich Stanisław Dziwisz nie podjął żadnych kroków mających na celu doprowadzenie sprawców tych przestępstw do poniesienia odpowiedzialności karnej. Hierarcha nie podjął także stosownych działań mogących uchronić inne potencjalne ofiary przed działaniami księży pedofilów” – argumentuje Kohut.

Przypomnijmy, że w związku z reportażem Stanisław Gądecki, przewodniczący konferencji episkopatu Polski napisał specjalnej oświadczenie. Oto jego pełna treść:

„W nawiązaniu do wczorajszego reportażu TVN24 zatytułowanego Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza, w którym oskarża się ks. kardynała Stanisława Dziwisza o zaniedbania w wyjaśnianiu przypadków nadużyć seksualnych ze strony duchownych, mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości, zaprezentowane w tym reportażu, zostaną wyjaśnione przez odpowiednią komisję Stolicy Apostolskiej. Równocześnie chciałbym zauważyć, że Kościół w Polsce jest wdzięczny ks. kardynałowi za jego wieloletnią służbę przy boku św. Jana Pawła II”.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca