Nie mają sumienia! W taki sposób okradli jeden z krakowskich kościołów [wideo]

Zabrali gotówkę oraz puszkę z datkami, ale są już w rękach policji. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradli jeden z krakowskich kościołów.

4 stycznia nieznani sprawcy dokonali kradzieży z Kościoła Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie. W kościele jest monitoring, więc jeden z księży Pallotynów opublikował tego dnia w mediach społecznościowych zdjęcie przedstawiajcie złodziei przyłapanych przez kamerę. Nagranie skopiowali także policjanci z komisariatu VII, by wykorzystać je w prowadzonym postępowaniu.

„Rankiem następnego dnia dowódca jednego z plutonów Oddziałów Prewencji Policji w Krakowie rozpoznał osoby na nagraniu jako osoby, które były legitymowane 4 stycznia – jeszcze przed kradzieżą  – przez dowodzony przez niego patrol, w rejonie Starego Miasta. Policjanci dysponowali zatem danymi personalnymi osób podejrzanych. Kwestią czasu było zatem ich zatrzymanie. 
Pod lupę wzięto rejon Starego Miasta, zakładając, że sprawcy znowu mogą się tam pojawić” – informują policjanci.

Ok. godz. 9:20,  w okolicach Małego Rynku, patrol oddziału prewencji dostrzegł dwóch mężczyzn, którzy swoim wyglądem przypominali poszukiwane osoby. Po wylegitymowaniu i rozpytaniu 30-letniego oraz 46-letniego mężczyzny na temat wizyty w kościele księży Pallotynów, mundurowi szybko potwierdzili,  że mężczyźni są sprawcami kradzieży.

„W toku dalszych czynności mężczyźni wskazali miejsce, gdzie otworzyli oraz porzucili wcześniej skradzioną puszkę z datkami.  Tam faktycznie puszkę odnaleziono i zabezpieczono.  Dochodzenie prowadzi Komisariat Policji VII w Krakowie. Za kradzież z włamaniem mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10” – informuje policja.

jk

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie