„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Nie miał maseczki. Po kontroli okazało się, że ma więcej na sumieniu. Wpadli też inni

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Spacerował sobie w rejonie parku miejskiego w Skawinie. I tym zwrócił na siebie uwagę policjantów, którzy podczas kontroli znaleźli przy mężczyźnie narkotyki. Wpadli też dwaj inni mężczyźni.

„Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie narkotyków, w tym jeden usłyszał też zarzut ich udzielania. Okazało się, że lokator jednego z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym, trafił do aresztu” – informuje krakowska policja.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie patrolowali rejon parku miejskiego w Skawinie. Mundurowi zauważyli mężczyznę niestosującego się do nakazu zasłaniania ust i nosa. Po zwróceniu uwagi 44-letni mieszkaniec Skawiny natychmiast założył maseczkę, ale niepokój policjantów wzbudziło jego nerwowe zachowanie. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie porcję metaamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany.

Potem policjanci przeszukali jego mieszkanie, znaleźli tam kolejną porcję narkotyku.

Mężczyzna zeznał, że otrzymał narkotyki od 27-latka, także mieszkańca Skawiny. Policjanci poszli do niego na przeszukanie. Tam również znaleźli metaamfetaminę. Łącznie policjanci zabezpieczyli 9,5 grama tego narkotyku.

Ale to nie jedyny efekt przeszukań. W mieszkaniu 27-latka policjanci zastali też 58-letniego współlokatora, bez stałego miejsca zameldowania. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym do odbycia 3-miesięcznego aresztu w związku z zastosowanym wobec niego środkiem zapobiegawczym w sprawie o niepłacenie alimentów. Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony przez policjantów do aresztu śledczego.

Dwaj pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. 27-latek dodatkowo usłyszał zarzut udzielania metaamfetaminy.
Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, z kolei za ich udzielanie kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca