Nie miała litości! Podstępem oszukała i okradła ubogą staruszkę

W takich przypadkach wiara w człowiek upada i rozbija się o bruk… 24-letnia krakowianka bezlitośnie okradła starszą kobietę mieszkająca w Chrzanowie, ale na szczęście oszustka jest już w rękach policji.

Kobieta wyłudziła pieniądze tzw. metodą na policjanta. Kwota nie była mała, zwłaszcza dla starszej kobiety, której dochody są bardzo skromne. Pokrzywdzona przekazała nieuczciwej krakowiance 20 tys. zł.

– Schemat działania 24-latki był  typowy dla tego rodzaju przestępstw, bowiem starsza pani  została przez swoją rozmówczynię przekonana o konieczności wpłaty kaucji na poczet uniknięcia kary przez jej bliskiego krewnego, który miał spowodować śmiertelny wypadek drogowy. Seniorka była przekonana, że pomaga spokrewnionej osobie. Po konsultacji z rodziną okazało się, że została oszukana, a pieniądze jak jej się wydawało zniknęły bezpowrotnie – informuje Katarzyna Cisło z biura prasowego policji.

Wówczas do akcji wkroczyli kryminalni z Chrzanowa, którzy szybko ustalili personalia  i miejsce zamieszkania  oszustki. Okazało się, że to 24-letnia mieszkanka Krakowa. Ponadto, podczas przeszukania mieszkania kobiety okazało się, że posiada ona … 463,29 g amfetaminy! 

Krakowianka została zatrzymana, narkotyki zabezpieczono, a o jej losie zdecyduje sąd. Grozi jej do 10 la więzienia.

pp

Zobacz także