Nie mieli litości. Brutalne pobicie w samym sercu Krakowa

We trzech zaatakowali jednego mężczyznę i dotkliwie go pobili. Agresorzy szybko jednak wpadli w ręce policji.

16 maja ok. godziny 4 policjanci odebrali zgłoszenie, że na jednej z ulic niedaleko Rynku Głównego trzy osoby pobiły młodego mężczyznę.

– Funkcjonariusze otrzymali także informacje, w jakim kierunku oddalili się sprawcy, dlatego też niezwłocznie udali się w ten rejon. Podczas sprawdzania okolicznych ulic mundurowi zauważyli trzech mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu zaczęli uciekać. Wygląd uciekinierów pasował do rysopisu sprawców pobicia – informuje policja.

Funkcjonariusze dogonili i zatrzymali jednego z uciekających mężczyzn. Jak się okazało, to właśnie on chwilę wcześniej brał udział w pobiciu 23-latka. 19-latek przewieziony został do pobliskiego komisariatu, skąd następnie trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. 

– Tymczasem funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Krakowie szybko ustalili personalia oraz adresy pozostałych napastników. Jeszcze tego samego dnia kryminalni pojechali do jednej z miejscowości w powiecie krakowskim, gdzie zatrzymali dwóch 19-latków w miejscach ich zamieszkania. W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się do pobicia, jednak nie umieli wytłumaczyć dlaczego to zrobili – informuje policja.

Cała trójka usłyszała zarzut pobicia. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

jk

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie