Nie mieli litości! Przerażająca zbrodnia na terenie ogródków działkowych

Awantura połączona z alkoholem zrobiła swoje… Dwóch mężczyzna pobiło na śmierć jednego uczestników libacji. Podejrzani są już w rękach policji.

W niedzielę grupa osób spożywała alkohol w altance na terenie ogródków działkowych w Płaszowie. W pewnym momencie doszło do awantury z innymi osobami przebywającymi nieopodal. Napastnicy w sposób brutalny pobili pokrzywdzonego, który w wyniku doznanych obrażeń, mimo udzielanej pomocy lekarskiej, zmarł.

„Czynności dowodowe przeprowadzone na miejscu zdarzenia, a w szczególności oględziny miejsca zdarzenia, w toku których zabezpieczono szereg dowodów istotnych dla odtworzenia jego przebiegu, przesłuchania świadków, jak również wstępne wyniki badań przeprowadzonych przez biegłych pozwoliły na przedstawienie zarzutu zbrodni z art. 156§3 k.k. dwóm mężczyznom Grzegorzowi B. w wieku 44 lat i Adamowi Z. w wieku  45 lat, a trzeciemu Sławomirowi O. w wieku 48 lat – zarzutu nieudzielenia pokrzywdzonemu pomocy i niezawiadomienia organów ścigania o popełnionym przestępstwie, czyli czynu z art. 162 §1 k.k. i  art. 240 §1 k.k. w zw. z art. 11 §2 k.k.” – informuje krakowska prokuratura.

Wszyscy sprawcy byli pijani. Nie przyznają się do popełnienia zarzucanych im czynów i przedstawiają własną wersję przebiegu zdarzenia.

Grzegorzowi B. i Adamowi Z. grozi nawet dożywocie, a Sławomirowi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

jk

Najnowsze

Co w Krakowie