Nie mieli litości! Zuchwały napad w Nowej Hucie. Mamy nagranie!

On ukradł torebkę, ona ją ukryła, a pieniądze wydali wspólnie. Wszystko zarejestrował monitoring, a para przestępców została już zatrzymana przez krakowskich policjantów

Na os. Hutniczym starsza kobieta wypłaciła z bankomatu pieniądze i włożyła je do torebki. Nie wiedziała, że obserwuje ją 31-latek, który zachęcony możliwością szybkiego zysku, podbiegł do seniorki i brutalnie wyrwał jej torebkę z dokumentami i gotówką.

A doszło do tego tak:

Mężczyzna ze zrabowanym łupem uciekł w rejon os. Stalowego, gdzie z pomocą wspólniczki zmienił ubranie, wyjął z torebki schowany tam tysiąc złotych oraz w jednym z garaży ukrył przedmioty pochodzące z przestępstwa. Następnie para postanowiła „zająć się” zrabowaną gotówką, z której część pieniędzy wpłaciła na konto, część wydała na zakupy, a około 400 złotych pozostawiła na późniejsze wydatki. 

– O kradzieży torebki poinformowani zostali policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie. Kryminalni po dotarciu na miejsce wysłuchali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli szereg nagrań z kamer monitoringu z trasy, po której poruszał się złodziej. Po przeglądnięciu zapisów video szybko wytypowali potencjalnego sprawcę i drogę, jaką mógł przebyć do swojej kryjówki. Około godz. 18.30 funkcjonariusze dotarli na os. Stalowe, gdzie pod jednym z bloków zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego złodzieja – wyjaśnia Sebastian Gleń z biura prasowego policji.

31-latkowi towarzyszyła jego 25-letnia partnerka. Kryminalni przeszukali mieszkanie zajmowane przez parę, ale nie znaleźli w nim rzeczy pochodzących z kradzieży. Skradzioną torebkę i ubrania, które mężczyzna miał na sobie w chwili przestępstwa, policjanci odnaleźli ukryte w pobliskim garażu.

31-latek i jego 25-letnia wspólniczka zostali zatrzymani i przewiezieni do Komisariatu Policji VIII w Krakowie. Funkcjonariusze zabezpieczyli rzeczy pochodzące z przestępstwa, a także rachunki za zakupy, jakie para zrobiła za skradzione pieniądze. Policjanci zabezpieczyli również należące do seniorki dokumenty oraz odzyskaną gotówkę w kwocie około 400 zł.

Zarówno 31-latek, jak i jego partnerka, mają bogatą policyjną kartotekę. Mężczyzna „wzbogaci” ją teraz o odpowiedzialność karną za kradzież oraz ukrywanie dokumentów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 25-latka odpowie natomiast za ukrycie rzeczy pochodzących z przestępstwa oraz za ukrywanie dokumentów, za co również może spędzić w więzieniu 5 lat.  

jk

Zobacz także