Nie spać, eksperymentować!

To będzie noc pełna atrakcji. Już w piątek rusza kolejna odsłona Małopolskiej Nocy Naukowców. Będzie można poznać fizykę w „Gwiezdnych Wojnach”, podejść do egzaminu w Hogwarcie albo pospacerować wśród dinozaurów.

Impreza rozpocznie się w Kijów.Centrum od spotkania z dinozaurami. Dzięki okularom 3d będzie można zanurzyć się w jurajskim lesie. Zainteresowanie „Naukowym safari z dinozaurami” było tak duże, że zaplanowano dwa pokazy, ale na oba nie ma już wejściówek.

Interesująco wygląda oferta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Będziemy mogli zobaczyć tam, jak funkcjonuje ludzki mózg, odwiedzić laboratorium Frankensteina, odbyć podróż koleją transsyberyjską, porozmawiać o fizyce w „Gwiezdnych Wojnach” i spróbować zdać egzamin na Hogwart.

Akademia Górniczo-Hutnicza skupi się na nanoświecie. Podczas spotkania „Cudowny świat owadów” będzie można przyjrzeć się im z bardzo bliska. Naukowcy zapowiadają, że obejrzą każdą próbkę przyniesioną przez odwiedzających.

W Akademii Sztuk Pięknych będzie można spróbować sił w malarstwie albo modelowaniu komputerowym. Politechnika Krakowska kusi eksperymentami chemicznymi, a naukowcy z Instytutu Nauk Geologicznych opowiedzą jak oddzielić mak od piasku lub znaleźć igłę w stogu siana.

Atrakcji jest cała moc, a co ważne – impreza obejmuje nie tylko Kraków. Organizatorzy zapraszają także do Andrychowa, Niepołomic, Nowego Sącza, Skawinę i Tarnów. Pełen program można znaleźć na stronie internetowej organizatora.

(mm)

Najnowsze

Co w Krakowie