„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Nie tylko dzisiaj pamiętajmy o ofiarach wypadków drogowych

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Czy wiesz, że każdego roku na drogach na całym świecie ginie ponad milion osób? Obchodzony w trzecią niedzielę listopada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych ma zmniejszyć te tragiczne liczby.

W niedzielę 15 listopada 2020 roku przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. – Dzień ten powinien być refleksją dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – apelują policjanci.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci obchodzony był w 1995 roku z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych – FEVR. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims).

Każdego roku w zdarzeniach drogowych na całym świecie ginie ponad milion osób. Statystyki są tylko liczbami, jednak za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich.

Fot. policja.gov.pl

– Korzystając z drogi, niezależnie od tego czy kierujemy pojazdem, czy też jesteśmy pieszymi, zawsze pamiętajmy, że to od naszego zachowania, koncentracji, podjętych decyzji, zależy bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a co za tym idzie zdrowie i życie człowieka – apelują policjanci.

W Polsce, od kilku lat, główne obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych odbywają się w miejscowości Zabawa koło Tarnowa m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”. W tym roku jednak wszystkie wydarzenia przeniosą się do internetu i mediów społecznościowych.

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca