Nie tylko linie lotnicze wracają na lotnisko w Balicach

Na lotnisko w Balicach powoli wracają linie lotnicze. W czwartek, 3 czerwca wraz z połączeniem do Zurychu powrócił Swiss. Jutro, w piątek, 4 czerwca na krakowskim lotnisku zostaną powitani pasażerowie Eurowings ze Stuttgartu. W terminalu pasażerskim można już korzystać z restauracji, a w przylotniskowym hotelu zamówić nocleg.

– Do Kraków Airport wraz z połączeniem do Zurychu powrócił dzisiaj długo wyczekiwany przez Małopolan przewoźnik Swiss – poinformowała Natalia Vince, rzeczniczka lotniska w Balicach. – Cieszymy się z możliwości podróżowania #PROSTOzKRAKOWA do jednego z najpiękniejszych miast Szwajcarii! Wraz ze wznowieniem połączenia do Zurychu Kraków i Małopolska zyskają także wielu turystów z Szwajcarii odkrywających uroki naszego regionu – podkreśla Natalia Vince.

Jutro, ponownie po przerwie, lotnisko w Balicach powita pasażerów Eurowings ze Stuttgartu. – Stuttgart to tętniące życiem nowoczesne miasto z którego pasażerowie Kraków Airport mogą podróżować dalej do wielu miejsc w Niemczech, a także na całym świecie – zachęca rzeczniczka Krakow Airport.

Akcja szczepień na COVID-19

Od dzisiaj w Kraków Airport trwa akcja szczepień pracowniczych przeciwko covid-19 w ramach narodowej akcji szczepień pracowniczych. Po służbach mundurowych pracujących na lotnisku Kraków-Balice, które mogły skorzystać z zaszczepienia już w marcu, dzisiaj nadszedł czas na pracowników m.in. terminala, administracji oraz tych którzy, wykonują obowiązki na płycie lotniska. – Dzięki temu nasi pasażerowie podczas wizyty w Kraków Airport będą mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo – podkreśla Natalia Vince.

Fot. Krakowa Airport

Loty z certyfikatem

Od 1 czerwca podróżując do/z Krakowa można posiadać Unijny Certyfikat COVID (UCC). To elektroniczne zaświadczenie, które ułatwi bezpieczne i swobodne przemieszczanie się pomiędzy krajami Unii Europejskiej. Kod QR dostępny jest w Internetowym Koncie Pacjenta, a później będzie dostępny w aplikacji mobilnej mojeIKP i aplikacji mObywatel.

  • Pasażerowie podróżujący drogą lotniczą powinni zapoznać się z wszystkimi zasadami sanitarnymi obowiązującymi w krajach, do którego podróżują – czyli sprawdzić, jakie muszą posiadać dokumenty uprawniające do wejścia na pokład samolotu – przypomina rzeczniczka krakowskiego lotniska. Nadal podczas całej podróży obowiązują maseczki oraz dystans sanitarny.

W Kraków Airport można już skorzystać z usług kawiarni oraz restauracji, a także z pobytu w Hilton Garden Inn Kraków Airport.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie