Nie uwierzycie! Tak wyglądał Kraków 90 lat temu!

Niektóre miejsca nie do poznania, a inne wręcz przeciwnie – nic się nie zmieniły. Mimo to nagranie opublikowane przez fanpage „Kraków – ciekawostki, tajemnice, stare zdjęcia” to perełka, jakich w archiwach niewiele.

– Zachęcamy do obejrzenia kapitalnego filmu z 1928 roku o Krakowie jako o „mieście zabytków i pamiątek przeszłości”. […] Zobaczymy na nim ścisłe centrum, unikalne ujęcia oraz przejedziemy się ówczesnymi tramwajami – zachęcają twórcy fanpage’a.

Można zajrzeć na podwórka, przejechać się tramwajem m.in. koło Barbakanu oraz podziwiać Wawel, który w filmie  nazywany jest „polskim Akropolem”.

Słowem – kapitalna podróż w czasie, ale bez użycia wehikułu. Zaparzcie kawę, rozsiądźcie się wygodnie w fotelu i zobaczcie, jak 90 lat temu żyło się w Krakowie!

Kraków w 1928 roku – miasto zabytków i pamiątek przeszłości

Zachęcamy do obejrzenia kapitalnego filmu z 1928 roku o Krakowie jako o "mieście zabytków i pamiątek przeszłości".Film trwa ponad 6 minut. Zobaczymy na nim ścisłe centrum, unikalne ujęcia oraz przejedziemy się ówczesnymi tramwajami (m.in. przez Mały Rynek i obok Barbakanu!). Zobaczcie zresztą sami! 🙂

Opublikowany przez Kraków – ciekawostki, tajemnice, stare zdjęcia Niedziela, 19 sierpnia 2018

jh

zdjęcie tytułowe / fot. screen filmu z fanpage’a Kraków – ciekawostki, tajemnice, stare zdjęcia

Zobacz także