Nie żyje Bronisław Cieślak

Musisz przeczytać

Nie żyje Bronisław Cieślak, aktor, dziennikarz, były poseł. Największą popularność przyniosła mu rola Sławomira Borewicza w serialu telewizyjnym „07 zgłoś się”.

Bronisław Cieślak urodził się 8 października 1943 w Krakowie. W 1968 roku rozpoczął pracę jako dziennikarz w Polskim Radiu, potem również w krakowskim oddziale Telewizji Polskiej. Jako aktor zadebiutował w serialu obyczajowym Znaki szczególne w 1976 roku. Krzysztof Szmagier powierzył mu następnie główną rolę w serialu kryminalnym „07 zgłoś się”, który przyniósł ma największą popularność. Bronisław Cieślak był twórcą programów telewizyjnych, prowadził m.in. Telewizyjne Biuro Śledcze i grał Bronisława Malanowskiego w serialu „Malanowski i Partnerzy”.

Fot. Wikipedia

Aktor nie stronił od polityki. Należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W 1997 uzyskał mandat poselski z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Po raz drugi został wybrany do Sejmu w 2001 z ramienia SLD w okręgu krakowskim. W IV kadencji pełnił funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego SLD.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca