Nie żyje były prezydent Oświęcimia

Nie żyje były prezydent Oświęcimia i były starosta oświęcimski Józef Krawczyk. Zmarł 23 września 2022 roku, w domu, po długiej i ciężkiej chorobie. O śmierci byłego starosty poinformowało w mediach społecznościowe starostwo powiatowe w Oświęcimiu.

Józef Krawczyk z oświęcimskim samorządem był związany od początku lat 90-tych XX wieku. W 1997 roku został wybrany na urząd Prezydenta Miasta Oświęcimia, którym zarządzał do 2002 roku. Zasiadał też w Radzie Miasta i Radzie Powiatu Oświęcimskiego. W 2010 roku został Starostą Powiatu Oświęcimskiego, pełnił tą funkcję do 2014 roku.

Fot. Facebook miasta Oświęcim

„Z żalem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Józefa Krawczyka, wieloletniego samorządowca, człowieka ogromnie zaangażowanego i oddanego sprawom miasta. Znanego i cenionego w środowisku samorządowym i wśród mieszkańców Oświęcimia (…) Dziękuję śp. Józefowi Krawczykowi za pracę na rzecz rozwoju naszego miasta. Jego śmierć to niepowetowana strata dla Oświęcimia. Małżonce, córkom i rodzinie śp. Józefa Krawczyka składamy wyrazy głębokiego współczucia” – napisał w kondolencjach Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

– Pragnę złożyć wyrazy szczerego żalu i głębokiego współczucia dla rodziny i najbliższych Zmarłego. Ze śp. Józefem Krawczykiem miałem okazję współpracować w Zarządzie Powiatu. Bardzo ceniłem sobie Jego wiedzę i doświadczenie samorządowe. Cześć Jego Pamięci! – powiedział starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie