Niecodzienny pomysł ZIKiT. Może to hasło podziała na kierowców?

Miasto Kraków próbuje coraz to nowych sposób, by zachęcić kierowców spoza miasta, by zostawiali swoje samochody na parkingach P+R. Teraz na tablicach świetlnych umieszczonych przed wjazdem do miasta wyświetla się nietypowe hasło.

„Weźże zaparkuj i jedź tramwajem. Park and Ride Kurdwanów otwarty”. Taki napis wyświetla się na tablicy świetlnej umieszczonej przy wjedzie do Krakowa od strony Zakopanego.

Parking P+R na Kurdwanowie na razie świeci pustkami. Internauci narzekają, że system wciąż się psuje. Obie te rzeczy można uznać za choroby wieku dziecięcego. Patrząc na obłożenie pozostałych parkingów P+R można się domyślać, że wkrótce i ten na Kurdwanowie codziennie będzie się zapełniał.

Choćby tak jak parking na Czerwonych Makach. Rano do parkingu tworzy się długi ogonek chętny, a wielu musi obejść się smakiem. Także tutaj nie wszystko działa jak w porządku. Od kilku miesięcy nie działa tablica informująca o liczbie wolnych miejsc. Od dłuższego czasu nie da się także płacić kartą, a najbliższy bankomat mieści się kilkaset metrów dalej.

(wm)

 

Najnowsze

Co w Krakowie