Niemożliwe stało się możliwe. Na Ruczaju powstaje park. Taki tyci tyci…

fot. ZZM

Czerwony alarm – na Ruczaju pojawi się zieleń! Dobiegają końca prace nad parkiem linearnym, który powstaje wzdłuż ekranów dźwiękowych przy ulicy Grota-Roweckiego.

Zieleń na Ruczaju to nie jest powszechny widok. Pamiętacie panią, która protestowała, gdy Zarząd Zieleni Miejskiej postanowił postawić jej pod oknem drzewo?

Nowość na Ruczaju: drzewo. „Nie róbcie nam tutaj lasu!”

Teraz na szczęście nikt nie protestuje, zresztą większość mieszkańców Ruczaju domaga się choć odrobiny zieleni i to oni wpadli na pomysł stworzenia małego parku.

I właśnie się doczekali, choć szaleństwo to to nie będzie. Park linearny to wąski pas zieleni, ale zawsze coś. Znajdą się tam pola do mini-golfa, elementy małej architektury, ławki, huśtawki, no i przede wszystkim – sporo drzew i krzewów. Park będzie wąski (w najszerszym miejscu 18 metrów szerokości), ale dość długi (570 metrów).

Obecnie Zarząd Zieleni Miejskiej prowadzi nasadzenia na terenie przyszłego parku. Przybędzie tam osiemnaście dużych platanów oraz prawie trzy tysiące sztuk innych roślin, takich jak jeżówki, rudbekie, zachyłki trójskrzydłowe, a także około sześć tysięcy cebul narcyzów. Następnie Zarząd Zieleni Miejskiej zajmie się montażem małej architektury oraz huśtawek. Dokończone zostanie także pole golfowe.

Przypomnijmy, koncepcja zagospodarowania parku linearnego powstała podczas spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami, które odbyły się na początku tego roku.

(wm)

fot. krakow.pl

Zobacz także