Niepewna przyszłość Galerii Plaza. Outletu nie będzie. Najpierw oszczędności, potem sprzedaż

CREAM Property Advisors przejmuje zarządzanie Galerią Plaza. Firma pośrednicząca przy zakupie i sprzedaży nieruchomości komercyjnych i biurowych ma przygotować program oszczędnościowy i wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu centrum handlowego przy al. Pokoju. Potem Plaza zostanie sprzedana. Nie powstanie tam planowane od kilku lat centrum outletowe.

– Galeria Plaza jest przeznaczona na sprzedaż. W związku z tym do zadań zespołu CREAM Property Advisors należy ocena potencjału komercyjnego projektu oraz przygotowanie strategii opartej na krótkoterminowym uzupełnieniu powierzchni komercyjnej – mówi Grzegorz Mroczek, wiceprezes CREAM Property Advisors. Kontrakt przewiduje również wdrożenie usługi CNC polegającej na wprowadzeniu rozwiązań zarządczych pozwalających z jednej strony obniżyć koszty funkcjonowania obiektu, a z drugiej – pozytywnie wpłynąć na jego wartość.

Do nowego właściciela będzie należała ostateczna decyzja o przyszłym kształcie projektu.

Galeria Plaza ma 35 tys. m kw. W obiekcie funkcjonuje hipermarket Carrefour, kino Cinema City i IMAX, kręgielnia PINK Bowling & Club i Fitness Platinium. Do dyspozycji kierowców jest parking podziemny oraz parking zewnętrzny na ok. 1,1 tys. samochodów. Asset managerem projektu jest Peakside Capital.

Jeszcze kilka lat temu Plaza była popularnym centrum handlowym. Kiedy jednak w Krakowie wyrastały kolejne galerie, Plaza traciła klientów, zamykały się kolejne sklepy. Z tego powodu trzy lata temu pojawił się pomysł na zlokalizowanie tam centrum outletowego. Budynek miał przejść gruntowny remont. Do tej pory tych planów nie zrealizowano. I nic z nich już nie będzie. Dwa tygodnie temu firmy Peakside Capital Fashion Outlet Kraków i KG Group, które miały zrealizować dwa konkurencyjne outlety, doszły do porozumienia i powstanie tylko jeden obiekt. Nie w Plazie, tylko Designer Outlet Kraków przy ul. Nowohuckiej.

GS

Tak miała wyglądać nowa Plaza

Tak miała wyglądać nowa Plaza

Zobacz także