Z szachownicy w parku zniknęły trzy konie. Złodzieje chcieli je mieć w swoim pokoju

Gra w szachy uczy logicznego myślenia i przewidywania przyszłości. Złodzieje figur szachowych z parku w Niepołomicach chyba nie przewidzieli, że ich wyczyn będzie świetnie widoczny na nagraniach z miejskiego monitoringu. Niepołomiccy policjanci zatrzymali trzech złodziei figur szachowych z parku. Mieszkańcy Krakowa w wieku 18, 19 oraz 20 lat już usłyszeli zarzuty.

Do nietypowej kradzieży doszło pod koniec ubiegłego roku. Do Komisariatu Policji w Niepołomicach wpłynęło zawiadomienie o kradzieży 4 figur z szachownicy, znajdującej się na terenie niepołomickich Błoń. Zniknęły 3 skoczki (konie) oraz pion. Policjanci ustalili, że do kradzieży doszło 25 listopada 2022 roku, w nocy. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 3 tys. zł.

Niepołomiccy kryminalni rozpoczęli poszukiwania zuchwałych złodziei zabezpieczając m.in. monitoring miejski. Dzięki doskonałej jakości zabezpieczonych nagrań udało się wytypować 3 sprawców tej kradzieży, jak się okazało mieszkańców Krakowa. 

Sprawcy zostali zatrzymani. Są to  mężczyźni w wieku 18, 19 oraz 20 lat, którzy usłyszeli już zarzuty kradzieży. Wszyscy przyznali się do popełnienia tego przestępstwa. Jak twierdzili, ukradli figury szachowe, bo im się podobały i każdy z nich chciał mieć takiego „konia” u siebie w pokoju. Pionka wyrzucili, natomiast skoczkami „sprawiedliwie” się podzielili. 

Fot. małopolska policja

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie