Niesamowita historia! Kiedyś najpiękniejszy w Europie, dziś straszy krakowian [wideo]

To był skok w nowoczesność! Komputery, drukarki, telefony. A wszystko zamknięte w robiącej wrażenie budowli. Poznajcie niesamowitą historię hotelu Forum.

Dziś to tylko niezbyt piękny pomnik przemian ustrojowych w Polsce, ale kiedyś Kraków naprawdę mógł się nim chwalić.

„Znawcy architektury uważają go za jeden z piękniejszych hoteli w Europie. To jedyny hotel w Polsce, gdzie obsługa kilkena jest niemal całkowicie skomputeryzowana” – zachwycali się dziennikarze programu „Sonda”, którzy odwiedzili obiekt w 1989 roku.

Najbardziej zachwyciły ich właśnie komputery. Co prawda nie były to zgrabne laptopy, ale skrzynki zajmujące połowę biurka, ale właśnie tak wówczas wyglądał szczyt techniki. „Zamiast grzebania w papierach, recepcjonista uzyskuje na ekranie wszelkie niezbędne informacje. Karty hotelowej też nie trzeba wypisywać ręcznie, Drukarka zrobi to szybciej i ładniej” – opowiada dziennikarz.

Furorę robiły też… telefony. Nie dość, że dostępne w każdym pokoju, to jeszcze z rewolucyjnym na tamte czasy sposobem łączenia.

„Telefony w forum są otwarte, więc klient może bezpośrednio wykręcać zamiejscowe i zagraniczne, bez pośrednictwa centrali” – słyszymy w materialu.

Do tego basen, sauny, korty, sale konferencyjne i blisko 100 kelnerów w restauracji, z których każdy dzierżył w dłoni magiczny długopis…

Więcej dowiecie się z poniższego materiału, opublikowanego na fanapage’u „Kraków- ciekawostki, tajemnica, stare zdjęcia”. Naprawdę warto poświęcić 5 minut!

Rewelacyjny fragment programu "Sonda" z 1989 roku przedstawiający hotel Forum w Krakowie, który właśnie otwarto. Był to najnowocześniejszy hotel w Polsce.

Posted by Kraków – ciekawostki, tajemnice, stare zdjęcia on Tuesday, August 8, 2017

Najnowsze

Co w Krakowie