Miasto

Niesamowite! Stanie się cud! W Pendolino wreszcie pojawi się internet!

Na tę wiadomość czekały miliony pasażerów. Na kolei wreszcie będziemy mieć XXI! No może, nie w każdym względzie, ale przynajmniej zamontują nam wi-fi! Jak zapewniają władze PKP Intercity do końca roku pociągi Pendolino zostaną wyposażone w bezprzewodowy internet. Czapki z głów!

– Wreszcie będę mogła sobie obejrzeć mój ulubiony serial, jadąc z Krakowa do Warszawy – zachwyca się 23-letnia Olga, która co dwa tygodnie podróżuje do stolicy na studia.

– No, nareszcie będę mógł popracować, odpisać na maile – nie posiada się z zachwytu pan Robert, biznesmen z Krakowa.

Jak zapewnia prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, pierwszy pociąg Pendolino wyposażony w wi-fi powinien wyjechać na polskie tory do końca tego roku.

Przypomnijmy, Pendolino to “wypasione” pociągi, którymi krakowianie najczęściej podróżują do/z Warszawy. Mimo że na polskich torach pojawiły się kilka lat temu, to do tej pory nie można było korzystać w nich z sieci bezprzewodowej, co raczej jest już standardem w innych składach.

Po wielu interwencjach pasażerów, władze PKP Intercity wreszcie się wzięły do roboty i po długim czasie oczekiwania obiecały ludziom internet. Pytanie tylko, czy sieć rzeczywiście “zagości” w Pendolino do końca grudnia, czy… znowu usłyszymy komunikat: “za opóźnienia przepraszamy”.

(rg)