Niespodzianka na Kazimierzu. Od dziś zmiana organizacji ruchu na pl. Nowym

fot. Google Maps

Uwaga kierowcy, czas zapomnieć o jeździe po Kazimierzu „na pamięć”. Od dziś do 6 sierpnia panować tam będzie nowa organizacja ruchu, związana ze zmianami wprowadzonymi w tym miejscu.

Od dzisiaj trwać będą prace przygotowawcze, a plac w nowej odsłonie gotowy będzie 15 lipca. Częściowo ograniczony zostanie ruch samochodowy, w otoczeniu placu pojawi się zieleń, ławki, więcej miejsca dla pieszych i rowerzystów. „Nowy plac Nowy – alternatywna przestrzeń publiczna” to próba pokazania innego sposobu zagospodarowania przestrzeni tej części Kazimierza.

Działania trwać będą od 15 lipca do 6 sierpnia, jednak sama zmiana organizacji ruchu wprowadzona została już disiaj.

Przez 3 tygodnie zaplanowano warsztaty, które dadzą przestrzeń do dyskusji na temat nowego placu Nowego, a także pozwolą na rozmowę o problemach i potrzebach użytkowników pl. Nowego i przyległych ulic. Warsztaty odbędą się w siedzibie Muzeum Inżynierii Miejskiej 27 lipca oraz 3 sierpnia w godzinach od 17.00 do 20.00.

Na placu Nowym ustawiony zostanie punkt konsultacyjny, który będzie działał 22 lipca oraz od 24 do 26 lipca w godzinach od 17.00 do 19.00. Przeprowadzone zostaną badania środowiskowe przed montażem elementów prototypu, w trakcie jego funkcjonowania i po zakończeniu działań, by przekonać się, jak faktycznie osoby znajdujące się w tej przestrzeni postrzegają proponowaną zmianę.

(wm, krakow.pl)

fot. Google Maps

Zobacz także