Niespodziewana dymisja wicewojewody małopolskiego. Nie wytrzymał z wojewodą?

Zbigniew Starzec, wicewojewoda małopolski, złożył rezygnację. O swojej decyzji poinformował na Facebooku. We wpisie dziękował wielu osobom, ale nie podziękował wojewodzie Łukaszowi Kmicie.

„Szanowni Państwo, w dzisiaj poprosiłem pana Premiera o przyjęcie mojej rezygnacji z zaszczytnej funkcji Wicewojewody Małopolskiego. Była to dla mnie bardzo trudna, lecz przemyślana decyzja. Tym wszystkim, którzy stanęli na mojej „małopolskiej drodze” pragnę serdecznie podziękować” – napisał na Facebooku Zbigniew Starzec. I dziękował pracownikom Urzędu Wojewódzkiego, dyrektorom szpitali, służbom mundurowym, strażakom, żołnierzom, policjantom, strażnikom miejskim i małopolskim parlamentarzystom. Podziękował też marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu i wicemarszałkowi Łukaszowi Smółce. Nie wymienił wojewody Łukasz Kmity.

Szanowni Państwo, dzisiaj poprosiłem pana Premiera o przyjęcie mojej rezygnacji z zaszczytnej funkcji Wicewojewody…

Posted by Zbigniew Starzec on Saturday, November 21, 2020

Kilka godzin później na tym samym profilu pojawił się wpis Pawła Piasnego, radnego powiatu olkuskiego, byłego starosty olkuskiego. „Przetłumaczę Wam to z języka dyplomacji Zbigniewa na normalny” – zaczął. – „Najpierw Chrapusta, kilka dni temu Małgorzata Lechowicz, w międzyczasie jeszcze kilka wartościowych osób poleciało z Urzędu Wojewódzkiego, które latami pracowały na dobre imię tegoż. Znając życie i charakter wojewody Starca, po prostu nie wytrzymał i pierd! stanowiskiem, bo z bufonem Kmitą nie da się zwyczajnie pracować. Wymarzona promocja Olkusza w Krakowie…
Szkoda urzędu
Szkoda osób, które straciły prace
Szkoda osób, które będą cokolwiek chciały załatwić w urzędzie i będą musiały spotkać się z betonem w postaci Kmity” – napisał Paweł Piasny.

Przetłumaczę Wam to z języka dyplomacji Zbigniew, na normalny.Ożeż …Najpierw Chrapusta, kilka dni temu Małgorzata…

Posted by Paweł Piasny on Saturday, November 21, 2020

Sam Zbigniew Starzec powiedział portalowi faktyoswiecim.pl, że „chodzi o zupełnie odmienny model zarządzania Małopolskim Urzędem Wojewódzkim od takiego, do którego byłem przyzwyczajony, co nie znaczy, że ten model jest zły”.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie