Nietypowe duety i aranżacje. Gwiazdy zapraszają krakowian na wspólne kolędowanie

Od 24 grudnia na platformie PLAY KRAKÓW będzie można zobaczyć bezpłatnie widowisko z najpiękniejszymi polskimi kolędami w nowych aranżacjach. Wystąpią m.in. Gaba Kulka, Anna Maria Jopek, Ralph Kaminski czy Igor Herbut.

Rok 2020 był pełen zmian, dlatego chcemy go zakończyć subtelnie. – Zdecydowaliśmy się powierzyć realizację i świąteczną oprawę koncertu niezawodnemu Maciejowi Sobocińskiemu. I wiem, że efekt zaskoczy wielu widzów, bo w ten wyjątkowy czas odetchniemy od spektakularnych widowisk, by poczuć prawdziwie rodzinną atmosferę. Zamiast zwracać uwagę na wielką scenografię czy efekty, spędzimy ten czas z niezwykle utalentowanymi muzykami, których zaprosiliśmy do współpracy. Będzie szczerze, prosto i elegancko – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF. 

W prawdziwie domowej atmosferze zaprezentują się: Ralph Kaminski, Bela Komoszyńska, Piotr Zioła, Kasia Lins, Igor Herbut, Gaba Kulka, Renata Przemyk, Janusz Radek oraz Anna Maria Jopek. Dołączą do nich młode reprezentantki krakowskiej sceny – Edyta Górecka i Asia Nawojska. Kierownikiem muzycznym projektu jest Jacek Tarkowski – lider Tarkowski Orkiestra, silnie związany z naszym miastem muzyk, odpowiedzialny za warstwę dźwiękową niezliczonych produkcji filmowych i telewizyjnych. Brzmienie orkiestry wzmocni kojarzony z nurtem world music zespół Kroke.

Koncert „Nie taka cicha: krakowskie kolędowanie” pojawi się na platformie VOD PLAY KRAKÓW w Wigilię Bożego Narodzenia. – W ten sposób chcemy zachęcić do wspólnego świętowania. I chodzi nie tylko o mieszkańców Krakowa. To nasze nietypowe, lecz dostosowane do obecnych czasów, zaproszenie do spędzenia tego szczególnego okresu z krakowską kulturą – mówi Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa. Aby skorzystać z zaproszenia, wystarczą smartfon, tablet lub laptop podłączone do internetu. Przewagą krakowskiego koncertu nad telewizyjnymi widowiskami jest fakt, że nie jest przerywany reklamami, można go zatrzymać w dowolnej chwili i przewinąć, w dodatku wspólne oglądanie można zaplanować o pasującej wszystkim domownikom godzinie.

W programie wydarzenia pojawią się takie kolędy, jak Cicha noc, Gdy śliczna Panna, Wśród nocnej ciszy, czy Lulajże, Jezuniu. Będą też nietypowe duety. Mędrców świata wykonają Ralph Kaminski i Asia Nawojska.

(ko)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie