Nietypowe prezenty. Co dostanie Ojciec Święty?

Klucz do bramy miasta, miniaturowy tramwaj, plecak z pakietem pielgrzyma czy różaniec z chleba – oto prezenty, które podczas swojej wizyty w Polsce otrzyma od krakowian papież Franciszek. Upominki nie będą specjalnie bogate bo Ojciec Święty nie przepada za przepychem. Prezenty mają być więc skromne, ale wyjątkowe.

Od prezydenta Krakowa papież dostanie klucz do bram miasta. Znajdzie się na nim specjalna dedykacja w języku włoskim. Na razie pracownicy magistratu nie chcą zdradzać, co będzie napisane na tabliczce.

Z kolei od Komitetu Organizacyjnego ŚDM Ojciec Święty otrzyma… plecak pielgrzyma wraz z zawartością. Jak tłumaczą organizatorzy, papież jest pierwszym zarejestrowanym pielgrzymem, dlatego przysługuje mu pakiet. Podarunek przyjmie z rąk kardynała Stanisława Dziwisza i krakowskiej młodzieży w czwartek, podczas ceremonii powitania.

Specjalny upominek dla Ojca Świętego przygotowały też władze województwa małopolskiego. Franciszek dostanie przygotowany przez dzieci ze specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 im. Jana Pawła II w Krakowie różaniec zrobiony z chleba. – Chleb będzie pomalowany na czerwono, więc cały różaniec będzie przypominał korale, czyli jeden z symboli Małopolski – wyjaśnia Gabriela Prokocka – Kazek z urzędu marszałkowskiego.

Najbardziej nietypowym prezentem, który przywiezie z Krakowa do Watykanu papież Franciszek wydaje się być… miniatura tramwaju. Ta ma zostać wręczona Ojcu Świętemu podczas jego przejażdżki tramwajem na Błonia Krakowskie.

(rg)

fot. DrabikPany via Foter.com

Najnowsze

Co w Krakowie