Nietypowe propozycje na spędzenie czwartku w Krakowie

fot. Pixabay

Czwartek w Krakowie to początek święta nauki! Czekają nas też interesujące spotkania wokół mediów i kultury, koncerty oraz rozmowy o książkach dla małych i dużych czytelników. Zapraszamy do zapoznania się z kulturalnym rozkładem jazdy na dziś!

W Krakowie rozpoczyna się dziś XIX Festiwal Nauki i Sztuki! Czeka nas sporo atrakcji, dzięki którym przekonamy się, że nauka to także świetna zabawa. Na płycie Rynku Głównego ponownie wyrośnie Naukowe Miasteczko Festiwalowe – w namiotach krakowskich uczelni i instytucji odbędą się spotkania, warsztaty, pokazy i konkursy, które swoją tematyką nawiążą do hasła tegorocznej edycji wydarzenia: „Przyszłość w nauce. Nauka w przyszłości”.

To nie jedyny festiwal, który rozpoczyna się dziś w Krakowie. Polikultura to festiwal kultury i mediów, który odbędzie się już po raz siódmy. Hasło tegorocznej edycji wydarzenia brzmi „Lustro. Po drugiej stronie” i na początek czeka nas „Polikulturowy wieczór z iluzją” w wykonaniu Macieja Kulhawika na dziedzińcu Collegium Maius o godz. 19.00. Festiwal potrwa do 19 maja, a jego program znajdziemy tutaj.

Przypominamy, że trwa 31. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich! Dziś w ramach imprezy odbędą się dwa koncerty. Pierwszy z nich nosi tytuł „Oblicza fletu”. W auli „Florianka” wystąpią dziś Jadwiga Kotnowska (flet) oraz Mariusz Rutkowski (fortepian), którzy wykonają kompozycje m.in. Hanny Kulenty i Mikołaja Góreckiego. Początek o godz. 19.00. Natomiast o godz. 20.30 w MOCAK-u rozpocznie się „Koktajl elektroniczny”, czyli wspólny występ studentów Akademii Muzycznej pod opieką artystyczną Marka Chołoniewskiego.

Jak zawsze, warto również zajrzeć do Nowej Huty. Kilka dni temu w Nowohuckim Centrum Kultury rozpoczęła się wystawa pt. „Inkaska Droga Królewska”. Na zgromadzonych na wystawie fotografiach możemy podziwiać żywy przykład dziedzictwa kulturowego na obszarze andyjskim, którego początki datowane są na połowę XV wieku. Zdjęcia zobaczymy pod dobrze znanym nam adresem, czyli al. Jana Pawła II 232!

Dziś kolejna odsłona akcji Księgarni Pod Globusem „Chodzi o czytanie! Spotkania dla dzieci i dorosłych”. Spotkania z autorami i animatorami kultury promują ideę głośnego czytania dzieciom, a także pokazywania im przez pryzmat literatury otaczającego świata i zjawisk w nim zachodzących. Dzisiejsze spotkanie to spotkanie dla dorosłych z Wojciechem Bonowiczem o „wycieczkach osobistych”, krajobrazach z Echa, Drugiej ręce, o życzeniach – tych na co dzień i tych od święta z książki „Sto lat. Książka życzeń”. Spotykamy się o godz. 18.00.

pik, krakow.pl

Zobacz także