Nietypowy spacer. Zobacz najpiękniejsze szopki w krakowskich kościołach

fot. Pixabay

Jezusek, Maryja i Józef obowiązkowo muszą znaleźć się w każdej szopce. W tych krakowskich oprócz pastuszków i owieczek można spotkać także jeżdżące samochody, smoka wawelskiego czy też Jana Pawła II. Weź udział w akcji „Spacery po Krakowie” i zobacz najpiękniejsze szopki znajdujące się w Kościołach. 

W ramach akcji „Spacery po Krakowie” każdy chętny krakowianin będzie mógł zobaczyć najpiękniejsze szopki w krakowskich kościołach. Wycieczka odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zbiórka odbędzie się o 12.30 przed kościołem św. Anny. Wydarzenie jest darmowe i nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Najsłynniejsze ruchome szopki znajdują się w kościołach św. Bernardyna oraz Braci Mniejszych Kapucynów. Można w nich zobaczyć wiele ruchomych postaci m.in. św. Franciszka czy ks. Popiełuszko. Najbardziej wymyślną szopką jest jednak ta w Kościele oo. Redemptorystów, w której  są chłopiec grillujący kiełbaski czy jeżdżące samochodziki.

Opublikowany przez Rada Dzielnicy II Grzegórzki Czwartek, 10 stycznia 2019

W szkopkach można znaleźć akcenty krakowskie – tańczących krakowiaków w ludowych strojach i smoka wawelskiego. Twórcy zadbali o to, by w małych dziełach sztuki znalazło się miejsce dla sławnych osób związanych z Krakowem – są to m.in. Jan Paweł II, Jan III Sobieski czy św. Jan Kanty. Tradycyjną stajenkę lub grotę otaczają krakowskie budowle takie jak Brama Floriańska czy Wawel.

Just.

Zobacz także