Niewiarygodne – ZIKiT bije się w piersi! Będą zmiany w remontach!

Korki w Krakowie są tak duże, że nawet ZIKiT nie mógł ich nie zauważyć. W tej sytuacji dokonano przeglądu remontów na krakowskich ulicach i podjęto ważne decyzje. 

Najważniejsza informacja dotyczy ulicy Stella-Sawickiego. Tu została do położenia ostatnia warstwa asfaltu. Po rozmowie z inspektorami ZIKiT-u wykonawca zobowiązał się do całkowitego zakończenia prac w piątek 6 października po południu.

Dobre informacje dotyczą również ulicy Wrocławskiej. Po pierwsze prace nawierzchniowe prowadzone są na niej tylko nocą znacznie zmniejszając w ten sposób uciążliwość dla ruchu samochodowego. Poza tym prace brukarskie na tej ulicy są już na ukończeniu. Planowo prace na Wrocławskiej powinny zakończyć się 12 października, czyli w przyszły czwartek.

Prowadzone są również rozmowy na temat prac na Alei Pokoju – na odcinku od ronda Dywizjonu 308 do ronda Czyżyńskiego nakładana jest nowa warstwa asfaltu, 5 października frezowany będzie wewnętrzny pas w stronę Nowej Huty. Wykonawca zobowiązał się sprawdzić, czy możliwe będzie prowadzenie nocnych prac. Ograniczeniem mogą być jedynie zbyt niskie temperatury. Ponadto zgodnie z projektem wyłączony jest naraz tylko jeden pas ruchu w każdą stronę i wykonawca nie przewiduje żadnych dodatkowych utrudnień na pasach, na których aktualnie odbywa się ruch.

Na ul. Mackiewicza pozostała do wylania ostatnia warstwa asfaltu. Prace prowadzone będą w nocy z 5 na 6 października i nie wpłyną na płynność ruchu samochodowego.

Na ul. Glogera – prace nawierzchniowe prowadzone będą nocą (prace rozpoczną się w nocy z 10 na 11 października). Zawężenie jezdni nie wpłynie na płynność ruchu.

dn, ZIKiT

Kompletnie zwariowana akcja na podkrakowskiej drodze. Traktor ciągnął… [wideo]

Najnowsze

Co w Krakowie