Niezłe znalezisko w krakowskiej kamienicy. Właścicielowi grozi do 10 lat więzienia

Fot. policja

W jednym z mieszkań w centrum miasta ukrywał marihuanę, haszysz, ecstasy i grzybki halucynogenne. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. 

Policjanci udali się do jednej z kamienic w centrum Krakowa, gdzie zamieszkiwać miał mężczyzna podejrzewany o posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych. Drzwi do mieszkania otworzył 26-latek, który nie ukrywał zdziwienia z powodu obecności policjantów. Kryminalni po przedstawieniu celu wizyty w tym miejscu przystąpili do przeszukania.

– W trakcie tych czynności ujawnili substancje, które według ich podejrzeń mogły być nielegalne, a także telefony komórkowe, wagę elektroniczną oraz gotówkę. Po przeprowadzeniu badań za pomocą testerów narkotykowych okazało się, że mężczyzna posiadał ponad 1230 gramów marihuany, ponad 180 gramów haszyszu, prawie 43 gramy ecstasy oraz blisko 5,5 gramów grzybów halucynogennych – informuje policja.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki, skąd trafił do aresztu. Usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi mu 10 lat więzeinia.

jk

Zobacz także