Niezwykłe nagrody dla niezwykłych ludzi. Może znasz kandydata?

To już ostatnie dni, by docenić innowacyjne projekty, miejsca, a przede wszystkim ludzi, którzy ułatwiają życie osobom z niepełnosprawnościami. Do czwartku można zgłaszać kandydatów w konkursie „Kraków bez barier”.

To już 12. edycja wydarzenia, które od 2007 roku promuje działania, poprawiające komfort i jakość życia ludziom z niepełnosprawnościami.

Do tej pory wyróżniano już m.in. rozwiązania komunikacyjne, budynki użyteczności publicznej, czy prywatne inwestycje. Wszystko po to, by pokazać osobom  niepełnosprawnym, że Kraków wciąż dba o to, by być miastem przyjaznym dla każdego mieszkańca, a inwestorom podziękować za szerokie spojrzenie na ludzkie problemy.

Tym razem formuła konkursu będzie jednak poszerzona, bo obejmuje nie tylko architekturę, ale także innowacyjne projekty, czy wydarzenia.  

– Chcemy także likwidować inne bariery. Mówimy tu o innowacyjnych technologiach, fajnych i ciekawych projektach badawczych oraz społecznych, które mają na celu promowanie likwidowania barier, często także tych mentalnych. Dodatkową formą będzie także „Osobowość Roku” – mówi Elżbieta Kois-Żurek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia .

W tym roku zgłoszenia przyjmowane będą w następujących kategoriach:

1.         Budownictwo dostępne, w podkategoriach:

– obiekty użyteczności publicznej,

– przestrzeń publiczna,

– obiekty i przestrzenie zabytkowe

2.         „Innowacyjne technologie i innowacyjne projekty badawcze”.

3.         „Projekty i wydarzenia społeczne promujące Kraków jako miasto przyjazne osobom z niepełnosprawnościami”

4.         „Osobowość roku”

5.         „Najlepsza Firma wspierająca Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem”

– Chcemy promować osoby, instytucje i organizacje pozarządowe, które do tej pory w sposób wzorcowy likwidowały bariery – podkreśla Bogdan Dąsal, pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa ds. osób niepełnosprawnych.

Zgłoszenie może złożyć każda pełnoletnia osoba fizyczna oraz stowarzyszenia, instytucje, firmy, uczelnie, zespoły badawcze. Termin przyjmowania zgłoszeń mija w czwartek (28 lutego). Na zwycięzców konkursu czekają nowe nagrody – Hermesy i Herkulesy.Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie