Niezwykłe odkrycie na dnie Morskiego Oka. Co za zdjęcia ratowników z TOPR!

Zatopiona Syrena / Fot. Sławek Paćko - Paco Clips - TOPR) Zatopiona Syrena / Fot. Sławek Paćko - Paco Clips - TOPR)

Jak poinformował TOPR w trakcie szkolenia z nurkowania kandydaci do sekcji i instruktorzy zrobili zdjęcia zatopionej łodzi, która kiedyś służyła do przewodu turystów przez taflę Morskiego Oka.

W dniach 16-20 listopada 2020 w Morskim Oku odbyło się szkolenie Sekcji Nurkowej TOPR. Zajęcia miały po części zastąpić planowane działania w jaskiniach, które nie doszły do skutku z uwagi na ograniczenia związane z pandemią.

„W szkoleniu uczestniczyli nurkowie Sekcji, kandydaci do Sekcji oraz instruktorzy zewnętrzni. W ramach zajęć głównie szkolono się z nurkowania na obiegu zamkniętym w układzie sidemount (T-REB), trenowano poręczowanie jaskiniowe, nurkowanie w warunkach ograniczonej widoczności oraz dokonywano nurkowań zwiadowczych na obszarze Morskiego Oka” – czytamy na Facebooku TOPR-u.

W dniach 16-20 listopada 2020 w Morskim Oku odbyło się szkolenie Sekcji Nurkowej TOPR. Zajęcia miały po części zastąpić…

Posted by Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – TOPR on Wednesday, November 25, 2020

W trakcie zajęć nurkowie zrobili zdjęcia zatopionej łodzi „Syreny”, która przed laty służyła do przewozu turystów poprzez taflę Morskiego Oka. Przez lata zaginiona, odnaleziona została pięć lat temu.

Zobacz także