Niezwykłe odkrycie w samochodzie. Doniczki z 43 krzewami konopi

fot. Pixabay

Oto prawdziwy miłośnik flory. Kilka dni temu policja zatrzymała na ul. Dobrego Pasterza podejrzany samochód. Auto jechało zygzakiem, a kierowca przyznał się do spożycia amfetaminy.

Skoro mężczyzna przyznał się do zażycia narkotyku, została mu pobrana krew do badań. Podczas przeszukania samochodu policjanci natrafili na 4 donice, w których rosły 43 krzewy konopi indyjskich. 47-latek poinformował policjantów, że nie wie do kogo należą bo znalazł je na śmietniku. W pojeździe znaleziono także 100 g suszu marihuany oraz 60 g białego proszku najprawdopodobniej amfetaminy.

Sprawę przekazano wydziałowi do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających (art.62 ust.2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) oraz uprawy znacznej ilości konopi indyjskich. (art.63 ust.1 i 3). Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Jeśli okaże się, że momencie kierowania samochodem był pod wpływem narkotyków usłyszy również taki zarzut (art. 178 a KK).

(wm, KWP Kraków)

fot. Pixabay

Zobacz także