Niezwykłe taneczne święto w Krakowie. Co będzie się dziać podczas Nocy Tańca?

„Jezioro Łabędzie”, taniec irlandzki czy ogniste flamenco. Już po raz drugi w Krakowie w nocy z niedzieli na poniedziałek odbędzie się Noc Tańca. Podczas imprezy będziecie mogli zobaczyć tańce ze wszystkich stron świata, wykonane przez krakowskich artystów. Większość wydarzeń będzie darmowa. Zobaczcie, na jakie spektakle warto się wybrać!

W Teatrze Variete odbędzie się o godz. 16.00 VI Gala Baletowa Krakowskiej Królewskiej Fundacji Baletu i Tańca. Podczas koncertu będziecie mogli zobaczyć fragmenty najsłynniejszych baletów m.in. „Jeziora Łabędziego”, „Dziadka do Orzechów”, „Rajmondy”, „Don Kichota” czy „Carmen Suite”. Nie zabraknie tańców stylizowanych na charakterystyczny, ludowy czy współczesny. 

W Cricotece zobaczycie spektakl „TAKARAZUKA Camp” Krakowskiego Teatru Tańca. Widowisko inspirowane jest popularną w Japonii rewią żeńską – Takarazuka. Kobiety odgrywają zarówno role kobiece jak i męskie. Dla tancerzy stało się to punktem do rozważań na temat teatralności płci. Wydarzenie odbędzie się o godz. 19.00 oraz 21.00.

Statek „Nimfa” Krakowskiej Żeglugi Pasażerskiej o godz. 16.00 zabierze Was w „Taneczny Rejs po Świecie”. Zespół „Metronom” zaprezentuje tańce towarzyskie oraz przeprowadzi warsztaty taneczne. Będziecie mogli się nauczyć brazylijskiej Lambady czy tańca góralskiego. 

Sceny plenerowe

Na Małym Rynku odbędą się pokazy na scenie plenerowej od godz. 14.00. Zobaczycie m.in. Zespół Tańca Irlandzkiego Eriu, Zespół Tańca Indyjskiego „Moh Lena”, Krakowską Szkołę Flamenco „Almoraima” czy tańce dworskie Szkoły Jane Austin. 

Scena plenerowa będzie ustawiona na skwerze przed Nowohuckim Centrum Kultury od godz. 14.00. Największą atrakcją większą atrakcją będzie występ Art Color Ballet. Grupa zaprezentuje fragmenty spektaklu „Kryptonim 27”, inspirowanym sztuką Zdzisława Beksińskiego. Ciała tancerzy są wymalowane specjalną farbą, tworzącą fantastyczne wzory i ciekawe efekty wizualne.

Wszystkie wydarzenia znajdziecie tutaj.

Najnowsze

Co w Krakowie