Niezwykły film, w niezwykłym miejscu!

Wybierz się w podróż po historii Jury Krakowsko-Częstochowskiej, to możliwe. Wszystko dzięki filmowi „Drewniana Jura”, który ukazuje widzom często nieznane i zapomniane piękno szlaku architektury drewnianej na terenie jury.

Szlak ten powstał, by ocalić od zapomnienia zabytki architektury wiejskiej – kościoły, cerkwie, przydrożne kapliczki, chałupy, dworki, leśniczówki, karczmy czy pałacyki, ale zdecydowanie dominują wśród nich obiekty architektury sakralnej.

Film „Drewniana Jura”, to już piąty odcinek cyklu „Jurajska Kraina”, który pokazuje piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Najnowszy odcinek poświęcony szlakowi architektury drewnianej będzie można zobaczyć już w najbliższy piątek tj. 29 lipca o godz. 18:00. Krótka zapowiedź tego, co będzie można zobaczyć, znajduje się w filmie poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=_SJr3xz0zS0

Kamera odwiedzi wiele obiektów „od środka”, by przyjrzeć się detalom – krzyżom, obrazom, świecznikom oraz polichromiom. Całości dopełni muzyka oddająca klimat tych niesamowitych miejsc.

Dzięki cyklowi „Jurajska Kraina”, krakowianie i turyści oraz mieszkańcy podkrakowskich miejscowości mogą zobaczyć, jak duży potencjał turystyczny i kulturalny drzemie w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. To również podpowiedź dla osób, szukających pomysłu na wakacyjne czy weekendowe wycieczki.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie