Nocna akcja KOD-u. Oklejali drzwi w całym kraju napisem „PiS to wstyd”

Do tej pory z nocnych działań znane było ugrupowanie Prawa i Sprawiedliwości, tej nocy do działania przeszli przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji. „Nasza akcja ma charakter oporu społecznego” – zapewniają organizatorzy akcji.

Akcja została przeprowadzona pod niewybrednym hasłem „PiS to wstyd”. Przedstawiciele KOD-u oraz „innych organizacji, a także niezrzeszonych nigdzie obywatelek i obywateli” zakleili drzwi prowadzące do biur rządzącej partii. Na terenie całego kraju zaklejono drzwi w 42 miejscach. Największą aktywność wykazali w Małopolsce – napisy pojawiły się w 24 miejscach na terenie województwa, w tym w sześciu lokalizacjach w Krakowie. Między innymi przy ulicy Retoryka (na zdjęciu).

Skąd pomysł na akcję? „Bo wspólnie uznaliśmy, że Mamy Dość! Łamania Prawa, wprowadzania Rządów Autorytarnych, oddalania nas od Europy!” – piszą organizatorzy. „Nasza akcja ma charakter oporu społecznego i działań społeczeństwa obywatelskiego, jest to symboliczne działanie w obronie społecznej” – dodają.

(wm, inf. prasowa)

Zobacz także