Nocna akcja w pojazdach MPK. Niektórzy na długo ją zapamiętają

Spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, brak biletu – te wszystkie przewinienia w pojazdach MPK nie uszły na sucho. Inspektorzy MPK i strażnicy miejscy przeprowadzili kolejną nocną akcję.

Miała ona miejsce w ostatnią noc stycznia i objęła również kierowców, a dokładniej nieprzestrzeganie przez nich przepisów w rejonie linii tramwajowych.

„Aż 36 kierowców zostało upomninanych za niestosowanie się do znaków i przepisów (30 mandatów, 5 upomnień i 1 wniosek do sądu). Również w środku tramwajów były osoby, które łamały przepisy i zostały za to upomniane: 9 osób otrzymało mandaty za spożywanie alkoholu, 3 za palenie wyrobów tytoniowych, a 2 za wyrzucanie śmieci” – informuje MPK.

W akcji brali udział także kontrolerzy biletów, którzy sprawdzali czy pasażerowie nocnej komunikacji pamiętają o zakupie biletu. Tym razem biletu zapomniało 27 osób.

„Działania w nocnych tramwajach to element akcji #BezpiecznyPowrót, w ramach której inspektorzy ruchu MPK jadąc w swoich cywilnych ubraniach zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które przeszkadzają pasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierosy, pijące alkohol, śmiecące oraz agresywne i wulgarne” – podaje MPK.

jk, MPK

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie