Nocna awantura na stacji benzynowej. Poszło o maseczki, potem było ostro [video]

Musisz przeczytać

Na stacji benzynowej na Ustupie w Zakopanem doszło do awantury między policjantami a osobami, które nie miały założonych maseczek. Mundurowi zatrzymali dwie kobiety, jedną po krótkim pościgu i skuciu kajdankami. Sprawę opisuje Tygodnik Podhalański i publikuje krótkie nagranie z zajścia.

Jak podaje Tygodnik Podhalański, około północy z soboty na niedzielę policyjny patrol wszedł na stację benzynową na Ustupie, aby zatankować. W środku znajdowało się pięć osób bez maseczek. – Policjanci grzecznie zwrócili im uwagę, aby założyły maseczki. Dwie osoby posłuchały. Trzy odmówiły. Policjanci poprosili o podanie danych osobowych. Też spotkali się z domową. Kobiety zaczęły zachowywać się agresywnie. Wyszły ze stacji. Jedna z nich próbowała przytrzasnąć policjanta drzwiami od radiowozu. Gdy naruszyła nietykalność funkcjonariusza została zatrzymana – tak relacjonuje zajście Tygodnikowi Podhalańskiemu Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

To zatrzymanie nastąpiło po krótkim pościgu, powaleniu na ziemię i skuciu kajdankami. Na miejsce został wezwany drugi radiowóz policyjny. Jedna z trzech osób dostała dwa mandaty po 500 zł – za brak maseczki i wulgaryzmy. Dwie osoby staną przed sądem i będą odpowiadać za wykroczenie. Wobec jednej policja chce skierować także sprawę do prokuratury o naruszanie nietykalności.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

4 KOMENTARZE

4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca