Nocna bójka w centrum Krakowa [video]. Radny bierze udział w akcji ujęcia agresora

Noc z soboty na niedzielę (26-27 listopada 2022 roku. Centrum Krakowa, rejonie Dworca Głównego PKP. Agresywny mężczyzna wszczyna awantury, podchodzi do taksówek, otwiera drzwi samochodów i bije kierowców! Reagują świadkowie, w tym krakowski radny Łukasz Wantuch. Przy ich pomocy policji udaje się zatrzymać agresora. Radny Wantuch zamieszcza na swoim Facebooku video i relację a nocnej akcji, stawia też wnioski…

Posted by Łukasz Wantuch on Sunday, November 27, 2022

Posted by Łukasz Wantuch on Sunday, November 27, 2022

– Około północy, jadąc na rynek, zobaczyłem bójkę na ulicy. Zatrzymałem się i wezwałem Policję. Jedna osoba, ewidentnie pod wpływem narkotyków, podchodziła do taksówek na ulicy, otwierała drzwi i biła kierowców. Ponieważ bandyta cały czas przemieszczał się, Policja miała problemy z ustaleniem gdzie się znajduje. Dzięki naszym krzykom udało się jej w końcu podjechać i złapać sprawcę relacjonuje Łukasz Wantuch.

Radny wyciąga wnioski z nocnej awantury i akcji świadków zdarzenia. – Wczorajsza noc po raz kolejny udowodniła jak ważny jest system monitoringu miejskiego. Gdyby istniał rozległy system kamer, połączonych bezprzewodowo z centralą, ujęcie sprawcy byłoby o wiele łatwiejsze – ocenia Łukasz Wantuch. – Pieniądze są, brak jest woli – podsumowuje radny.

(red)

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie