Nocne kontrole Straży  Miejskiej – 90 mandatów na 9 990 złotych

Musisz przeczytać

W nocy Straż Miejska nie próżnowała. Przez 12 godzin funkcjonariusze SM patrolowali centrum Krakowa. Nocne kontrole skończyły się wystawieniem 90 mandatów na łączna kwotę 9 990 złotych.

„120 wykroczeń ujawnili strażnicy miejscy w trakcie piątkowych 12-godzinnych działań w centrum Krakowa. Nałożyli 90 mandatów karnych na kwotę 9 990 złotych, sporządzili 4 notatki pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 26 osób” – tak Straż Miejska podsumowuje swoje nocne kontrole.

Strażnicy miejscy interweniowali w sprawach spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych oraz przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym. Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonie Rynku Głównego i Małego Rynku, przy ulicach: Szpitalnej, Floriańskiej, Pijarskiej, Sławkowskiej, św. Marka, św. Jana, Grodzkiej, Szewskiej, Siennej, Stolarskiej, Podzamcze, Wiślnej, św. Anny, Rajskiej,a także przy Placu Wszystkich Świętych, na Plantach, na Bulwarze Czerwieńskim.

Podczas jednej z interwencji ujęto agresywnego mężczyznę, który przechodząc ul. Floriańską zaczepiał przechodniów oraz wykrzykiwał wulgaryzmy. Interwencja zakończyła się nałożeniem 3 mandatów karnych na łączną kwotę 700 zł i przewiezieniem mężczyzny do izby wytrzeźwień.

Strażnicy natrafili też na 3 nieletnie osoby spożywające alkohol przy ul. Pawiej. Małoletnich przekazano w ręce policji.

U nietrzeźwego mężczyzny, który trafił do izby wytrzeźwień, znaleziono kartę bankomatową, należącą do innej osoby.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca