Nocne nielegalne wyścigi na ul. Lublańskiej. Policja ukarała 41 kierowców

Krakowska policja udaremniła nielegalny wyścig na ul. Lublańskiej. 41 kierowców otrzymało mandaty na kwotę 24 300 zł.  Zatrzymano 12 dowodów rejestracyjnych. 

25 sierpnia br., w godzinach wieczorowo-nocnych policjanci  przeprowadzili kolejne działania na terenie Krakowa  wymierzono w organizatorów i uczestników nielegalnych wyścigów. Poddano kontroli kierujących, którzy przemieszczali się naruszając przepisy ruchu drogowego. Najwięcej czynności kontrolnych przeprowadzono w Krakowie na ulicy Lublańskiej gdzie udaremniono przejazd większej grupy kierujących, którzy byli uczestnikami nieformalnych zlotów.

Podczas prowadzonych działań poddano kontroli 43 kierujących, zastosowano 41 postępowań mandatowych na kwotę 24 300, sporządzono materiały do sporządzenia 2 wniosków o ukaranie oraz zatrzymano 12 dowodów rejestracyjnych.

To kolejna akcja policji wymierzona w organizatorów i uczestników nielegalnych wyścigów po Krakowie. Tylko w  2023 r. przeprowadzono  kilkadziesiąt policyjnych działań ukierunkowanych na niedopuszczenie do nielegalnych wyścigów. – „Działania takie organizowane są w każdym tygodniu. Poza samymi działaniami skierowanymi na wyścigi, policjanci ruchu drogowego na co dzień prowadzą kontrole prędkości, podczas których wyłapywani są amatorzy szybkiej jazdy. Na bieżąco reagują również na wszelki nieprawidłowości i łamanie prawa na drogach” – informuje krakowska policja. 

Wiceprezydent Andrzej Kulig zapowiada walkę z nielegalnymi wyścigami

Patrycja Bliska 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie