Nocne opady w Krakowie. Służby postawione na nogi!

Kraków czekał na kolejną nocną ulewę, ale na szczęście pogoda tylko pogroziła. Teraz miasto zdaje raport z tego, jak było przygotowane na kolejne ulewy.

Obfite opady i burze prognozowane były na noc z niedzieli na poniedziałek. Późnym wieczorem zaczęło padać, ale nieporównywalnie słabiej niż kilka dni wcześniej. 

„Odnotowane opady burzowe nie spowodowały utrudnień komunikacyjnych, jedynie na ul. Lubicz, pod wiaduktem utworzyło się rozlewisko wody. Służby drogowe ZDMK oczyściły kratki kanalizacji burzowej i woda spłynęła” – informuje miasto.

Urzędnicy podkreślają, że w pełnej gotowości były zarówno Państwowa Straż Pożarna, jak i służby miejskie. Trwała kontrola i ewentualne oczyszczanie krat przed kolektorami. W miejskich magazynach przeciwpowodziowych, w niedzielę od rana trwało napełnianie 1500 worków z piaskiem, które były potem rozwożone w zagrożone miejsca.

– Wczesnym popołudniem z magazynów wydano strażakom dodatkowe pompy o wysokiej wydajności. Podczas posiedzenia ZZK podjęto również decyzję o rozłożeniu przez straż pożarną magistrali, która umożliwiałaby odpompowanie wody zbierającej się w rejonie ulicy Udzieli. W gotowości do niesienia pomocy mieszkańcom byli również pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i straży miejskiej – podają urzędnicy.

Pomoc tak wielu służb na szczęście nie była potrzebna i dziś w magazynie przeciwpowodziowym zostanie zworkowany piasek do dyspozycji KM PSP oraz CZK Miasta Krakowa. Po tych działaniach magazyn zostanie zamknięty.

jk

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie