Nocny pożar mieszkania. W środku były dwie osoby

Dwie osoby znajdowały się mieszkania przy ul. Majora, gdy wewnątrz wybuchł pożar. Ludziom na szczęście nic się nie stało.

Strażacy o pożarze zostali poinformowani we wtorek nad ranem. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pali się mieszkanie na parterze budynku wielorodzinnego. W chwili powstania zagrożenia w obiekcie znajdowały się dwie osoby – lokator mieszkania ewakuował się samodzielnie przed naszym przybyciem, natomiast lokatorkę wyprowadzili na zewnątrz strażacy – podaje JRJ 7 Kraków. Obu osobom udzielono pierwszej pomocy i przekazano ratownikom, a następnie zaczęła się walka z ogniem.

– Prowadzono działania gaśnicze. Podano dwa prądy wody: jeden przez klatkę schodową od wewnątrz, a drugi z zewnątrz przez okno. Po ugaszeniu pożaru obiekt skontrolowano kamerą termowizyjną. Dokonano także pomiarów stężenia tlenku węgla we wszystkich mieszkaniach na tej klatce schodowej – podaje JRG.

Z uwagi na silne zadymienie, ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Ostatecznie pożar udało się ugasić.

Najnowsze

Co w Krakowie